Archive for юли, 2013

PostHeaderIcon Gara Rufa фин пилинг


Какво се случва когато потопите ходилата си във водата?
Нестандартните козметици внимателно почистват порите, премахват мъртвите и вроговени кожни клетки и извършват масаж на краката, който подобрява кръвообращението. Лекият и безопасен масаж и пилинг на краката се извършва от малките беззъби рибки. Терапията се прилага и за лечение на псориазис и всякакви други кожни заболявания.
Рибките започват да се хранят с най-горния мъртъв или болен слой епидермис, но никога с живи клетки. По време на процедурата те отделят специален ензим Dithranol и така засегнатите участъци регенерират изключително бързо. Dithranol е Hydroxyanthrone, който се използва в медицината за направата на кремове, лосиони и др., за възстановяване и подмладяване на кожата.

Спа терапия с риба Доктор


Процедурата е изключително приятна и успокояваща – ти се отпускаш, а малките специалисти леко пощипват кожата ти, стимулирайки различни точки от тялото. Усещането може да се сравни с леко гъделичкане. Екзотичната процедура има релаксиращ ефект. Garra Rufa нямат зъби, те не хапят, а нежно гъделичкат, премахвайки мъртвите кожни клетки.
Резултатът е мека,еластична и гладка кожа. Освен това малките доктори подобряват кръвообръщението и стимулират акупунктурните точки, като по този начин въздействат на нервната система, за да се отпуснеш и релаксираш. Умората и стреса мигновено изчезват.

Аквариумите се филтрират с помощта на филтрираща система и се стерилизират с UVС светлина, която не позволява развитието на никакви бактерии и микроби.

PostHeaderIcon Eзерни риби е на Топ 748 място на JAPSE

Сайта Eзерни риби е на Топ 748 място на JAPSE в класацията от 55 000 български сайта!

Белчо пие вкусна вода от аквариума

Белчо тества качествата на водата в аквариумите.

PostHeaderIcon Болести при езерните риби през лятото

През лятото основния проблем в малките декоративни езера са свързани с претоплянето им!

лято

С повишаването на температурата рибките стават по-активни в търсенето на храна.Даваме им предимно по-лека плуваща(люспи,гранули,топчета,гамарус) в количество, което могат да
консумират за 5 минути.При температура на водата над 30•С спираме временно да ги храним,защото физиологичните процеси се увеличават, както и потребността от кислород.За целта увеличаваме аерацията(фонтан,водопад,аератор)и периодично опресняваме водата( през „горещите дни“ – ежедневно)

Еритродерматит (червенка)


Erythrodermatitis
Етиология: Причинител са раз­­ли­ч­ни видове условно патогенни бактерии, а може би и вируси.
Клинична картина:Болестта е характерна за лятото.Засяга 2-3 годишните рибки. При острата форма се различават кървави петна по коремната и гръдната част, частично нарушаване на перките. При хроничната форма се наблюдават язви, подуване на стомаха, настръхване на люспите. Нанася поражение на вътрешните органи.
Лечение: Към храната се добавят 10 %комбинирано широкоспектърни антибиотици(тетрациклин 250 мг.и хлорнитромицин 250 мг.) и сулфамиди(фуразолидон 10г./кг.). За хомогенизирането на сместа се използва няколко капки растително масло. Заболелите риби се отделят в продължителни вани с метиленово синьо 10 мг/л.и хлорнитромицин 25 мг/л.Водата периодически се подменя и се добавят нови лечебни дози .Язвите се обработват с капка 0.1 %(1 гр.на 1 литър) на метиленово синьо или 0,05%(0.5 гр.на 1 литър) трипафлавин през 12 часа.По-едрите екземпляри могат да бъдат инжектирани в коремната празнина с мл. Байтрил.

Чрез живата храна,растения или нова риба можем да заразим езерцето с ектопаразити!

Използваме жива храна само от източници където не живеят риби!Новите риби и растения се карантинират и преминават през лечебни вани:
разтвор на Калиев перманганат 1 гр.на 1о л.(10 минути)
или разтвор на Малахитово зелено 6 мг. на 10 л.(3 часа)
или разтвор на Хлорнитромицин 250 мг.на 10 л.(3 часа)Лерниоза

За дезинфекция в езерото използваме 1 гр.негасена вар на 1000 л.!След 2 часа сменяме водата.Тази процедура се извършва неколкократно.Паразитите по кожата червей или ракообразни внимателно се отстраняват,а раничките дезинфекцират с капка метиленово синьо

Search
Archives

You are currently browsing the Езерни риби blog archives for юли, 2013.